Feyza Ak Akyol

Sevdiğimiz kişiyi kaybetmek yaşam boyu bir hüzün ve özlem yaratır. Barlas Hoca’nın sevenleri olarak hüzünle yaşamaya devam edeceğiz, biliyorum. O yüzden ben bugün burada onu neden özleyeceğimizden bahsedeceğim.

Barlas Hoca insancıldı ve karşısındakine değer verirdi. Bir konuda söz verirken seçici davranır ama o vermiş olduğu sözü mutlaka yerine getirirdi. Bütün bunları yaparken de nezaket kurallarına uyardı. Çok nazikti gerçekten.

Barlas Hoca’nın inanılmaz bir mizah duygusu vardı. Kendini fazla ciddiye almadan ciddi işler yapardı. Kendi dâhil her şey hakkında şaka yapma yeteneğine ve cesaretine sahipti.

Barlas Hoca vizyon sahibiydi. Üniversitenin kuruluş döneminde ortaya koyduğu vizyon ve emekle Üniversitemizin başarısında önemli bir rol oynamış ve her zaman “Galatasaray sevdalısı” kalmış,  Sosyoloji Bölümü’nün “Kurucu Bölüm Başkanı ” olmuştur. Kurduğu bölüm bugün 50 Sosyoloji Bölümü arasında Türkiye’nin en çok tercih edilen ikinci Sosyoloji Bölümü olmuştur.

Son olarak Gerçek bir Galatasaraylıydı. Yıllarca Galatasaray kurumları için özveriyle çalışmış, Galatasaray’dan aldıklarını Galatasaray’a vermekten kaçınmamıştır.

Tüm büyük insanlar gibi sağlığında kendisinden yeteri kadar faydalanamadığımızı düşünüyorum. Bugün burada değerli büyüğümüz, hocamız, ağabeyimiz, babamız Barlas Tolan’ı sevgiyle anıyoruz. Varlığına o kadar çok şey borçluyuz ki onun eksikliğini hep hissedeceğiz…

İyi ki Barlas Tolan hocam olmuş. İyi ki onu tanımışım.

Feyza AK AKYOL

Doçent   

Galatasaray Üniversitesi

Sosyoloji Bölümü

 

Son Yazılar

The duty of registering below the correct property is put upon the pupil.

The consumer doesn’t have any influence, because for the huge part he’s unorganized, unrepresented and thus weak. I would really like to assist those in need in addition to the neighborhood. Eventually, Fb has gained a whole lot of people, businesses and non profit companies to increase awareness, entertain our buddies, market hottest items and alternatives. Okumaya devam et

  1. Online data rooms vs . File-sharing Tools Bir Cevap Yazın
  2. Tips on how to Meet International Ladies Bir Cevap Yazın
  3. Venezuela Girls Relationship Bir Cevap Yazın
  4. Lumen Is ‘tinder For Seniors’ And It Simply Launched Bir Cevap Yazın
  5. Secret Info on Residence Chef Compared to Blue Apron That Only Professionals Know Occur Bir Cevap Yazın
  6. Hello world Bir Cevap Yazın
  7. Mycolombianwife Review Tactics That Simply no Body More Is Aware Of Bir Cevap Yazın
  8. How to Deal With Foreign Investment Negotiations and make a Lucrative Imports and Exports Organization Bir Cevap Yazın
  9. Acquiring Dating Software In China and tiawan Bir Cevap Yazın