İpek Merçil

Sevgili Hocam Barlas Tolan 11 yaşında bu rıhtımda sevdalandığı Galatasaray’a yine bu rıhtımdan veda ediyor.

“İflah olmaz bir Galatasaray sevdalısı” Sanırım bütün diğer sıfatların yanında onu en iyi tanımlayan kelimeler bunlar

Barlas Hoca’nın Galatasaraylılığı dışlayıcı değil, kapsayıcı idi. Galatasaray’ı seven, Galatasaray için çalışan herkesi Galatasaraylı sayar, kalbine, evine, sofrasına kabul ederdi.

Evinde kurduğumuz uzun sofralarda bizlere birlikte eğlenmeyi, eğlenirken de ciddi işler kotarmayı öğretti hocamız. Kuş sütünün eksik olmadığı, kendi elleriyle pişirdiği karidesleri yiyerek ağırlandığımız bu sofralarda Üniversitemizin bütün birimleri temsil edilirdi. Eğlenerek, güzel anılar biriktirerek kurduk biz Sosyoloji Bölümü’nü.

Hocamız her birimize ismimiz ile değil evladım diyerek hitap ederdi. Bizi içtenlikle dinler, sevinçlerimizi, hüzünlerimizi anlardı. En toy zamanlarımızda en çılgın fikirlerimize saygı gösterir, projelerimizi desteklerdi. Hayallerimizin peşinden gitmemize, kendi kendimizi geliştirmemize izin verirdi. Hep başardıklarımızı sıralardı, kendimizi değerli hissettirirdi.

Barlas Hoca Üniversitede ise Fen-Edebiyat Fakültesine girdiğiniz zaman sigarasının kokusunu duyardınız. Kapısı her zaman açık olur sabahları kadim dostu Öğüt Bey ile hasbihal ederdi. Onun varlığı bize kendimizi güvende hissettirirdi, büyümeme lüksümüzü kullanırdık.

Sevgili Hocam, Sosyoloji Bölümü öğretim üyeleri olarak üniversitemizin kuruluşundaki prensiplere bağlılığımız bize bulaştırdığınız Galatasaray sevdasındandır.

Size güle güle derken halimizi sorarsanız un peu mieux que le gendre d’intérieur derim.

Sizi sevgiyle, saygıyla, bir birinden güzel anılarla ve kalbimizde kocaman bir tebessümle yolcu ediyoruz.

 

İpek MERÇİL

Doçent

Galatasaray Üniversitesi

Sosyoloji Bölümü

Son Yazılar

The duty of registering below the correct property is put upon the pupil.

The consumer doesn’t have any influence, because for the huge part he’s unorganized, unrepresented and thus weak. I would really like to assist those in need in addition to the neighborhood. Eventually, Fb has gained a whole lot of people, businesses and non profit companies to increase awareness, entertain our buddies, market hottest items and alternatives. Okumaya devam et

  1. Online data rooms vs . File-sharing Tools Bir Cevap Yazın
  2. Tips on how to Meet International Ladies Bir Cevap Yazın
  3. Venezuela Girls Relationship Bir Cevap Yazın
  4. Lumen Is ‘tinder For Seniors’ And It Simply Launched Bir Cevap Yazın
  5. Secret Info on Residence Chef Compared to Blue Apron That Only Professionals Know Occur Bir Cevap Yazın
  6. Hello world Bir Cevap Yazın
  7. Mycolombianwife Review Tactics That Simply no Body More Is Aware Of Bir Cevap Yazın
  8. How to Deal With Foreign Investment Negotiations and make a Lucrative Imports and Exports Organization Bir Cevap Yazın
  9. Acquiring Dating Software In China and tiawan Bir Cevap Yazın